Jó reggelt, Vendég

Szerző Téma: A bandaroleplay (néger) aranyszabályai, avagy "Min kéne változtatni?"  (Megtekintve 500 alkalommal)

• LobsterLarry
  • Kölyök tag
  • Állapot:
    Elérhető
  • Bombás Bill
    • Profil megtekintése
Dátum: 2020. November 29. - 14:49:28
A topic esetleges változásaira a jogot fenntartom!

Tisztelt Olvasó, Játékos!

Ebben a topicban azt a kérdést szeretném megvitatni, hogy mi a hatalmas probléma a banda-roleplay jelenségével. Rövid bevezetőként felvázolnám, hogy már eléggé régóta láthatjuk azt, hogy szinte minden szerepjáték szerveren képviselteti magát egy, vagy több banda. Ez alatt beszélhetünk latin bandákról, hispánokról, és a gyakran erőltetett négerekről. A probléma náluk kezdődik.

Már évek óta játszok négert, különböző szervereken megfordultam már, és az eddigi tapasztalataim alapján fogalmazódott meg bennem néhány gondolat, ami mindenkinek szólna. Ezt én a "néger bandaroleplay aranyszabályainak" nevezem.

Sok fejben megfogalmazódhat az az elképzelés, hogy vajon mégis miről lenne szó, és erre mi szükség van. Én ennek a topicnak azért látom értelmét, mivel mai napig találkozhatunk olyan szerepjátékot-megkérdőjelező-viselkedéssel-bíró játékosokkal, akik még mindig 2013 környékén élnek, mindemellett visszatérő problematika a közhelyesség, mint olyan elem.

Előfordulhat, hogy a lapom mondandója nem ér célba. Én szimplán azért hoznám létre ezt, hogy aki eddig egy hasonló vonalat űzött, az magára ismerjen, illetve annak nyújtson egy kevés betekintést, aki még csak most szeretne beleugrani a mélyvízbe.

I. A közhelyesség törvénye

A különböző malőrök közül ez az egyik olyan dolog, ami a legtöbb fejfájást és veszekedést okozza. Mint említettem, mai napig találkozunk különböző szerepjáték szervereken bandákkal. A közhelyesség fogalma az lenne, hogy egy visszatérő elemként megnyilvánuló jelenség, eset többszörösen megfordul különböző élethelyzetekben az embereknél. Most komolyan: Tényleg muszáj egy Cripset, Bloodsot, Pirut RP-zni? Nőjünk már fel! Mindenhonnan ez csap vissza, akárhol csak jár az ember. Ráadásul egyesek teljesen komolyan gondolják azt, hogy egy ilyet csinálnak. Legyünk egyediek. Ne mindenhol ugyan az legyen már. Számos alkalommal hoznak az ilyen koncepciók olyan szinten szégyent az egész Roleplayre, hogy az embernek a szőr feláll a hátán. Egyszerűen már nevetséges, amikor az ember a századik Cripses bandával találkozik. A Ballasról, Grove Streetről nem is beszélve (ez konkrétan ugyanaz)! Ha valakiben nincs kreativitás, az lehetőleg ne is pályázzon! Már olyannyira megfásult a közösség, hogy egy ilyen pályázatra (lásd: Utcaszámmal ellátott klikkek, Crips és Bloods bandák halomjai) képesek azt írni, hogy: "Támogatom!"; "tűz"; "jo kis palyazat lett"; és még sorolhatná az ember. Ugyanez máshol is megfordul (Bratva, La Cosa Nostra, Sacra Corona Unita, Latin Kings). A játékosoknak NEM EZ KELL.

II. Az "angol-RP" törvénye

Meg lehet engem kövezni, de az én véleményem szerint már ideje lenne 2020-ban elszokni az ilyesfajta RP-től. Pár hete volt, hogy megint összefutottam egy sráccal, aki elkezdte nekem: "Csá nigga, eltudsz dobni VH?" (Elvittem, erre megkapom tőle: "Thanks"). Megint csak azt mondom, hogy ezt hanyagolni lehetne, mert úgyszintén visszatérő elem. Immár rohadtul gáz tud lenni. Magyar szerveren játszunk, ne villogjunk egymás előtt a nyelvi képességeinkkel. Az meg már teljesen aberált dolog, amikor egy amerikai közeget játszunk, te meg odamész egy random sráchoz az utcán, hogy "Heyyo nigga, whassup ma man", és fel vagy háborodva, mert nem tud válaszolni vissza angolul, majd megveritek, és otthagyjátok az utcán. Érted: Egy konkrét mondatod leírsz angolul, bandaszlenggel. Tehát magyar szerver, magyarul írj! Inkább használd a [ENG] előtagot, amivel előre jelzed azt, hogy te éppen angolul beszélsz. De ez megint amerikai RP esetében teljesen felesleges.

A "2015-effektus"

Ez a rész csak egy átvezető lenne a szabályok között, mivel ez is szúrja a szememet régóta. Leszögezném, hogy akinek nem inge ne vegye magára! Ott kezdeném, hogy azt RP-zel valójában, amit akarsz. Mindenkinek megvannak rá a módszerei, mindenki máshogyan csinálja. De arról szokjunk már le, hogy kényszeresen atomjaira szlengesített, szégyenteljes szavakat használunk az RP-kben, emellett totálisan azonosulunk egy tahó bandással az RP szituációk közepette. Na ja... A hasonlókat kerüljük el: "/me rárobbant egy bluntra/bigire." ; "/me lerusholja." ; "/me ignorálja a tagot." ; "/do Ideges." ; "/me a pokolra küldi a tagot."; "/me ízelítőt ad a származásáról.", és egyebek. Viccen kívül mindegyik megtörtént eset alapján lett dokumentálva. Ezek tökre az első SeeMTA LV-s éveimet idézik, amikor még a csapból is ezek folytak. Az meg még 2017-ben volt.

Felhívnám a figyelmet, hogy a leírás még bővülés alatt áll, még jönnek hozzá kiegészítések. Megkérnék mellékesen mindenkit, hogy akiben most torz kép alakult ki rólam, mert felemeltem a hangomat mindezek hátán felmászva, az a kommentekben ne tanúsítson elsötétült viselkedéstmorált, és lehetőleg ne kezdje ez azt írogatni, hogy "minek irsz rola ha nem is ertesz hoza xddddd". Megértéseket köszönöm!
Twin glock .40's, cocked back.
Me and my homies, so drop that!
We rollin' twenties, with the top back.
So much money, You can't stop THAT!

• macko
  • Újonc
  • Állapot:
    Nem elérhető
  • mack crawford // mackø
    • Profil megtekintése
  • Szerveren használt név: Mack Crawford // Hernando Sherrell
Dátum: 2020. November 29. - 14:53:46
* macko ignoralja LobsterLarry topicjat
,,Feldolgoztam már, hogy itt sosem lesz annyi cash
Amitől esetleg feledésbe merül a prikezs
Az ember szapul, de számára egy fél oltás sok
Itt van egy egész zene, buzi félnótások.."

• LobsterLarry
  • Kölyök tag
  • Állapot:
    Elérhető
  • Bombás Bill
    • Profil megtekintése
Dátum: 2020. November 29. - 14:55:45
** LobsterLarry lerusholja a tagot.

• @ezrah.
  • Kölyök tag
  • Állapot:
    Nem elérhető
  • Prizonőőőr
    • Profil megtekintése
Dátum: 2020. November 29. - 14:58:38
Elgondolkodtatónak találom... - De ezzel, hogy "/me ízelítőt ad a származásáról" rendesen feldobtad a napomat! :DDDDDDDD
Former Chief of Police

• yoppa
  • Teljes tag
  • Állapot:
    Nem elérhető
  • Banned
    • Profil megtekintése
Dátum: 2020. November 29. - 15:30:10
Sztm mindenkinek érdemes elolvasnia ezt a /me rushol meg ezektol kifut a szemem
« Utoljára szerkesztve: 2020. November 29. - 15:41:48 írta Kasu »

• ZSOLESZ
  • FőAdmin
  • Állapot:
    Nem elérhető
    • Profil megtekintése
  • Szerveren használt név: Tobias Hayes
Dátum: 2020. November 29. - 15:46:24
Teljesen egyetértek az egésszel, korrekt leírás.

• ScottCass323
  • Admin 3
  • Állapot:
    Nem elérhető
  • RP Boomer since 2008
    • Profil megtekintése
Dátum: 2020. November 30. - 01:52:48
Szia, nagyon igaz amiket leírtál, főleg az fogott meg amit a kreativitásról említettél, Személy szerint én mindig is rühelltem a sablonos témákat, ezért amikor néztem FK pályázatokban, hogy valaki olyat pályázott, ami tényleg egyedinek volt mondható, és tényleg kidolgozott volt, azt mindig támogattam. Az a gond, hogy a magyar rp közösség nagy része sajnos még mindig a múltba van ragadva, holott már jó lenne a múltat magunk mögött hagyni. Nem azt mondom, hogy ne legyen Crips vagy Piru meg stb, csak akkor már tényleg olyan legyen, amit érdemes csinálni, vagy inkább merjünk újat kitalálni, ami egészen biztosan bejön a közösségnek. Eskü ha tényleg látnék egy olyan elsősorban NS alapú illegált, ami  tényleg egyedi, azt mondom kiskarival én is kipróbálnám magamat vele, legyen az egy ázsiai gengszterbanda akik elsősorban illegális kocsiversenyekből és autólopásokból tartanák fent magukat, vagy egy magyar-amerikai bűnszervezet akik halkereskedésen alapuló drogbizniszből igyekeznek az amerikai álmot megfogni. Annyi a lehetőségek tárháza de tényleg, csak kreativitás kell hozzá, na meg rps játékos.

Chief of Fire - Louis Mason

• Welbeck
  • FőAdmin
  • Állapot:
    Nem elérhető
    • Profil megtekintése
  • Szerveren használt név: Roman Laurenz
Dátum: 2020. November 30. - 10:25:05
Teljesen jól leírtad, csak ezek az emberek nagyrésze nem hiszem hogy megfogja majd nézni mert fórumra is ritkán járnak fel. (Tisztelet a kivételnek).

Igaz még szerkesztés alatt van de a banda RP mint szerepjátéknak van egy nagyon kényes eleme ami az élménykép szerkesztés.
Az a probléma ezekkel a képekkel, hogy ha valaki kinőtt ebből a sablon 2014-2017 szlengekből és társaiból akkor nagyon gyorsan kell megtanulnia élményképet készíteni mert ha nem csinál le van szólva a többi ember által.
Itt a többi ember akit említettem lehet a legnagyobb hibás, hiszen nagyon sokan feljárnak a szerverre megcsinálnak 1-2 élményképet és lelépnek, azaz a szerveren nem is látod élni a szervezetet. (Ezzel nem azt mondom hogy egész nap gangeljenek a placcon mint annó, hanem azt mondom hogy az utcán sem jön szembe veled egy bandás sem. Ismét tisztelet a kivételnek.)
Az élményképeket meg sokszor csak beállítják, rávágják a szöveget és mindent a tökéletesre akarnak fejleszteni  mert ha valami nem jó akkor egyből bekapcsol a /me rárobbant a fórum topicra effektus és elkezdik ekézni a posztolót. Véleményem szerint az élményképek azért élményképek mert egy élményt adnak át, szóval nem kellene az összeset csak beállítani és rá RP-zni. (Tisztelet ismét a kivételnek)
Viszont a legnagyobb probléma az magukkal az embereknek a nagy részével van akik ebben a típusú frakciókban vannak. Amit nem ők csinálnak vagy az ismerősei azt leszólják, toxikus módon próbálnak kommentelni, hogy még a kedve se legyen a másiknak csak azért mert máshogy látja a dolgokat. Ha ezen az utolsó 1-2 ponton a mostani személyek változtatnának és elfogadóbbak lennének akkor talán az eleje is megvalósulna a kommentemnek.

• @ezrah.
  • Kölyök tag
  • Állapot:
    Nem elérhető
  • Prizonőőőr
    • Profil megtekintése
Dátum: 2020. November 30. - 11:58:49
Akárhogy nézzük, szerény véleményem alapján nem a "befogadás" a legnagyobb gond a mai bandákkal kapcsolatban. Hanem az, hogy segítség kérés nélkül próbálkoznak páran, ráadásul meg vannak győződve, hogy az ő munkájuk szent. Na ebből szokott kialakulni vita... - Bár aki egy ideje benne van, gondolom az észre vette. Azzal ha valakinek nincsen semmi tudása, mégis szeretne bandát, akkor általában két féle hozzászólást látok. Ez a "menj el egy frakcióba és tanulj". Vagy pedig a, "írj rám privátban és segítek". Ez az esetek többsége ha korrekt módon kérnek segítséget, stb. Az olyan emberekkel akik félistennek hiszik magukat az 500' Buckalakó hood brim pályázatukkal és az építő kritikákra is úgy reagálnak, mintha a frakciójukkal semmi gond nem lenne, ezt kéne észrevenni...
Former Chief of Police

• LobsterLarry
  • Kölyök tag
  • Állapot:
    Elérhető
  • Bombás Bill
    • Profil megtekintése
Dátum: 2020. November 30. - 12:52:49
Sziasztok! Örülök, hogy örvend valamennyi népszerűségnek a topic. Mit szólnátok, ha beleírnám a ti gondolataitokat is, átfogalmazva persze. Esetleg megemlítselek titeket, ha beleegyeztetek? Szívem szerint szó nélkül beleírnám, mert megint megjött a kedvem kiegészíteni.

• Welbeck
  • FőAdmin
  • Állapot:
    Nem elérhető
    • Profil megtekintése
  • Szerveren használt név: Roman Laurenz
Dátum: 2020. November 30. - 16:54:26
Én felőlem írhatod amit az én kommentemből ki szeretnél emelni nyugodtan.

• evo
  • Admin 2
  • Állapot:
    Nem elérhető
    • Profil megtekintése
Dátum: 2020. December 01. - 11:28:33
Ne kezdjünk bele, hatalmas vitákba és ne más játékos társaink ocsárolásába. Különben zárom a topicot, és  szankcionálva lesztek. Szerintem nem evégett indult el ez a topic. Köszönöm!

• Bagoly.
  • Admin 2
  • Állapot:
    Nem elérhető
    • Profil megtekintése
Dátum: 2020. December 01. - 11:29:02
Ennyi elég lesz, srácok!

• Tarcii
  • Vezető Fórum Moderátor
  • Állapot:
    Elérhető
    • Profil megtekintése
  • Szerveren használt név: Gus Drummond
Dátum: 2020. December 01. - 11:30:09
Ennek itt vége, köszönöm! Privátban lehet folytatni.

• earlc
  • Teljes tag
  • Állapot:
    Nem elérhető
  • talibxneM6FIA---
    • Profil megtekintése
Dátum: 2021. Január 11. - 20:20:12
Bro, nem igazán tudod miről beszélsz. [ENG]? Úgytudom Amerikai a szerver alapból. Az Angol szlengek ismerete pedig alap, aki jól használja és nem csúfítja el a párbeszédet. A közhelyhez meg hozzá se merek szólni, valahogy tükrözi az MTA-s tapasztalataid.
500di$tricc