Jó estét, Vendég

Szerző Téma: A világ "legkeményebb" börtönei  (Megtekintve 450 alkalommal)

• userjuan
  • Újonc
  • Állapot:
    Nem elérhető
  • Ez Balkán kánkán! Nem egy tré-tréfa akad itt
    • Profil megtekintése
  • Szerveren használt név: Devan Wyll
Dátum: 2021. Január 11. - 19:53:49
Az elmúlt időszakomban ráfeküdtem erre a sorozatra, hiszen mindig is érdekelt ez a téma, és ez a világ.
Sok olyan ország van ahol a börtöneiben próbálja az elítélteket arra nevelni hogy a szabadulásukat követően visszatudjanak illeszkedni a társadalomba. Grönlandon és Norvégiában olyan modern börtönök léteznek ami megfelelne egy hotelnek is akár. A börtönőrökkel tölthetik az idejüket, és úgy beszélgethetnek és nevetgélhetnek együtt az őrökkel hogy közös kanapén ülnek.

Szerintetek mennyire lehet ez a dolog működőképes? Valaki aki szándékos emberölés miatt tölti a büntetését feltudja-e fogni a tettének a súlyát? És meg-e tud változni a szabadságvesztése alatt olyan irányba hogy azzal a társadalmat előrébb vigye, és ne hátráltassa.

Magyarországon működőképes dolog lenne-e az a szabadság amit ezeken a helyeken nyújtanak a rabok számára?

Mennyire élhetnek vissza az emberek ezzel a "szabadsággal" amit kapnak?

Ha sikerül is valakinek az hogy megtanulja a börtönben kezelni az indulatait, és megtudja változtatni a felfogását. Mennyire tudnák a körülötte élők a társadalomban újra befogadni azt a személyt aki korábban emberölés miatt ült hosszú éveket?

• Ruslan
  • Újonc
  • Állapot:
    Nem elérhető
  • LS
    • Profil megtekintése
Dátum: 2021. Február 02. - 21:15:46
látom nem érkezett még válasz biztos azért mert sok ember nem is tudta értelmezni a mondatokat. :D  Egyébként én úgy gondolom ,hogy ha valaki lecsuknak tegyük fel egy gyilkosság miatt mint általában amiért ülni szoktak ezek az emberek azok már soha az életben nem lesznek képesek megváltozni. hogy miért? azért mivel a börtön még jobban kiélezi és fejleszti a bűnözőket. Ezeken a helyeken vállnak a kis pitiáner bűnözők NAGY kemény bűnözőké. Általában aki egyszer volt már bent és kikerül általában pár évig tudja magát meghúzni a szabadban mert nem tud pénzhez jutni így megint csak elcsábul a könnyű pénznek.

idézném is egyik kedvencemet.

• KindSouls
  • Adminsegéd
  • Állapot:
    Nem elérhető
  • Játékos
    • Profil megtekintése
  • Szerveren használt név: Rick Anderson
Dátum: 2021. Február 03. - 13:05:18
Én ezt a topicot őszintén még nem is láttam, de szerencsére nem is annyira elavult. Ugye mondtad, hogy a bűnözők milyen kényelemben részesülhetnek az emlitett 2 országban. Én ezzel nem igazán értek egyet, még pedig azért nem, mert egy bünöző hogy a csudába tudja felmérni tettének a súlyát ezek után? Sehogy.. Igazából a mostani börtönök sem müködnek jól, de ezek meg pláne nem. Kevés a büntetés, ráadásul abból a kevés büntetésből még kevesebb lesz, mert jó magaviselet miatt pár évvel előbb szabadulhat is. Vegyük a magyar bíróságot, nemierőszak másfél év felfüggesztett ( aki nem tudná mi az a felfüggesztett azaz, hogy gyakorlatilag most nem kell börtönbe menned, de ha elkövetsz még egy büncselekményt akkor a felfüggesztett börtönbüntetésedet hozzáadják a mostanihoz. ) gyilkosság kb 4 év, ja és itt van még azok a büncselekmények amik általaban sosem büntetett a családon belüli erőszak. De kérdezem én, mik ezek a nevetséges büntetések? Nemierőszak 1,5 év FELFÜGGESZTETT? Annak a szerencsétlen lánynak mi problémákat okozhatott mentálisan, és fizikálisan is. Gyilkosság 4 év? Egy emberi élet 4 évet ér? Bezzeg ha lopsz a tescobol mindjárt kaphatsz akár 5 évet is. Legjobb büntetés szerintem az lenne ha ezeket a gyilkosokat halálra itélnek, így több problémát véletlen sem fog okozni a társadalomra nézve, a nemierőszak tevőket is szerintem meglehetne ölni mivel annak a lánynak az életét tönkre tette, de ha a barom törvény hozók nem akarják ezeket megölni, akkor kasztrálás így többet véletlenül sem fog erőszakoskodni nőkkel szemben. Családon belüli erőszakkal is biztosan lehetne kezdeni, például ha a nő betelefonál, hogy a férje bántja akkor nem engedik haza 3 nap után a fogdáról, hogy halálra verje, mert úgye mostanában Magyarországon nem túl ritka az ilyen híreket hallani, hogy a nagy keresztény családban, ahol csak apa és anya lehet, ott a férj halálra verte a feleségét.
« Utoljára szerkesztve: 2021. Február 03. - 13:09:48 írta KindSouls »

• Molnar
  • Globális moderátor
  • Állapot:
    Elérhető
  • 🥵
    • Profil megtekintése
  • Szerveren használt név: Maximo Castellanos
Dátum: 2021. Február 06. - 20:18:57

• darkmagic
  • Kölyök tag
  • Állapot:
    Nem elérhető
  • purpleheart
    • Profil megtekintése
  • Szerveren használt név: John Drake
Dátum: 2021. Február 10. - 22:22:33
Idézet
Valaki aki szándékos emberölés miatt tölti a büntetését feltudja-e fogni a tettének a súlyát? És meg-e tud változni a szabadságvesztése alatt olyan irányba hogy azzal a társadalmat előrébb vigye, és ne hátráltassa.

Az én meglátásom szerint a gyilkosságok 70-80% nem szándékosan van elkövetve. Az emberiség sajnos képes dűhből hirtelen megondolatlansàgból olyan dolgokat elkövetni amely megpecsételi az egész életét a jövőre nézve. Akàr egy rosszul elsült veszekedés vagy bármi. Nehéz saját magunkon uralkodni főleg ha úgy eltud durvulni a helyzet. X év után ha szabadul is az illető nem lesz képes ugyanolyan életet élni mint előtte mert mindenhol ott lesz az a pecsét róla és maximum valami utolsó segédmunkásnak tud valahol elhelyezkedni. Vajon megéri egyáltalán ilyen súlyos bűncselekmény után újra a szabadba menni?